הר־סדום ואשת־לוטנתחיל את המסע מתחנת-הדלק בנווה-זהר. ונסיים בנאות-הככר. ליוצאים מנאות-הככר הסדר הפוך

אורך המסלול : כשלושים ק"מ
תנועה : רכוב
דרגת קושי : קל מאד
אופי המסלול : רגוע
לבוש : קל - בהתאם לעונה.
מנעלים : נעליים נוחות
חובה : כובע, מים.

וקדימה לדרך.
תחנה ראשונה היא : האגם המכושף. "אגם־לוט" אגם שמקור מימיו הוא מי-תהום ומפלסו עולה ויורד כל שנה, ועם זאת עולה בכ- 20-15 מידי שנה. החיבור בכלים שלובים עם בריכות האידוי של מפעלי ים-המלח הוא הגורם לשינוי המפלס.
"מאגר־חמר". סכר שנבנה ע"י מפעלי ים-המלח נועד לעצור את שיטפונות הנחלים חמר/פרצים/לוט, בעונות הנדידה כאשר המאגר מלא, הציפורים הנודדות חונות כאן
להחלפת כח.
תצפית "אשת־לוט" ק"מ 198 (כביש 90) חונים למרגלות הר־סדום ליד מחצבת־המלח. סיפורי תנ"ך על סדום ועמורה ואין סוף שירים סיפורים ומדרשים אודותיה.
ו"מערת־סדום" המערה שלמרגלות "אשת־לוט" וסיפור ה-אבאסבא לוט. ואין לשכוח את "לוט חוזר לסדום" במבצע לוט 25-23 נובמבר 1948 המבצע בו נוצר קשר עם נצורי סדום. ומבצע "ייצוב" מרץ 1949 המבצע לכיבוש עין-גדי. ומערת הקולנוע המנצלת מיזוג אוויר טבעי ?! ומערת הקולונל ע"ש הקולונל הבריטי סטפן טולוק, והמחנה הישן, ועמדת ההגנה.וערוץ הדגים, וכמובן תצפית אל מה שנותר מסככת המטוסים בתוך שטח המפעל וסיפור האסון של מטוס ה'אירובן' בלילה שבין ה-18-17 יולי 1948. ואין לפסוח על תצפית מפעלי ים-המלח שם מותקנת מערכת-שמע ובה הקלטה וסיפור המפעל ועוד־ועוד סיפורים כגודל הים. בק"מ 186-187 צומת ופניה מזרחה אל ככר-סדום (כביש 2499). 400 מטר ואפיק הזרימה של נחל 'צין' חוצה את הכביש. כאן הגבול של הארץ המובטחת (יהושע טו')
האנדרטה לזכר שלושה מעובדי חברת האשלג שנרצחו ביום 3 ינואר 1939. ובסמוך במקום בו עמדה מכלאת הבקר של חוות נאות הככר, אבן־ציון ל – 50 שנות התיישבות בככר. ומעל בגובהה של הגבעה תצפית נוף פנורמית ע"ש החייל אמיר פילוסוף" הי"ד. מהלך כ- 200 מטר מזרחה ערוץ המערות סיפורם של יושבי הארץ בתקופה הביזנטית. במבט מזרחה נגלה מטע תמרים המספר את אחד ממיטב סיפורי הציונות אודות העלייה לארץ-ישראל, אך הפעם עושים זאת חוטרי תמרים ולא בני־אדם. פירוט על המשך המסלול נכתב לעיל ב- 'עין־פלוטית' ו'חקלאות־מדברית'.
צימר מלח הארץ, צימרים בדרום, צימרים בים המלח, נאות הכיכר
כל התכנים, התמונות והמידע באתר זה הנם באחריותו הבלעדית של בית העסק המפרסם (התיירן)
פותח ע"י weekend פורטל צימרים אטרקציות